Mantı Keyfi Franchising İlkeleriManti Keyfi - Franchising İlkeler

- " Mantı " Türk ve dünya mutfağının en zor, en bilinen, en sevilen, en sağlıklı ürünüdür.

- Mantı Keyfi franchise şubeleri ile Türkiyenin ve Dünyanın ilk ve tek zincir mantı cafe restaurant konseptidir.

- Mantı Keyfi; 45 çeşit doğal el mantısı  gözleme, zeytinyağlı, salata, irmik helva, çikolatalı mantı, hakiki kemalpaşa, sıcak ve soğuk içecekler, çorba, güveç, tencere yemekleri ve etli yaprak sarmayı içeren seçilmiş, sağlıklı ve hızlı bir menüsü vardır. Menü içeriği; klasik, diyet, diabetik, vejeteryan, diyet vejeteryandır .

- Mantı Keyfinin en iddialı olduğu konu; ürün çeşitliğiği ve lezzetidir. Bu konuda en iyi olma ve bunu devam ettirme iddiasındadır.

- Mantı Keyfi ürünleri emsallerine göre çok daha hızlıdır. Ön pişirme yapılmadan geliştirdiği üretim ve sunum şekli ile üç fritözle beş dakikada 36 porsiyon muhtelif ürünü pişirerek sunabilir.

- Mantı Keyfi' nin öğünlerde tüketilme esnekliği çok yüksektir. Ürün konsepti 24 saat her öğün iştahla yenilebilecek niteliktedir. Bu anlamda emsal işletmelere göre çok satış yapma imkanı vardır.

- Mantı Keyfi çok geniş bir müşteri kitlesine hitap etmektedir. Müşteri kitlesinin % 80' i hanımlardan oluşmaktadır. Bunun yanında çalışan kesim, çocuklu aile, gurmeler, turistler ve yabancı konuklar, iş adamları, gençler, çocuklar, maaile ( bütün aile birlikte ) ürünleri tüketmektedir. Müşteri kitlemizin bir diğer profil açıklaması : B, A, A plus' dır.

- Mantı Keyfi ürünleri normal vasıflı personel tarafından sunulabilir. Personele bağımlılık yoktur. ( Usta, usta yardımcısına ihtiyaç yoktur ) Normal ücret ödeyerek yönetim ve idari anlamda kontrol ve hakimiyet daha kolaydır.

- Ürünler de fire toktur. Tüm ürünler -18 derece dondurucu zincir ile satış noktasına iletilir ve stoklanır. Raf ömrü 6 aydır. Müşteri sipariş verdikten sonra 4 dakikada pişirilir ve 5-8 dakikada servis edilir.

- Ürünler A kalite ilk madde ve malzeme kullanılarak hazırlanmıştır. Tamamı Tarım Ve Köy İşleri Bakanlığı izniyle üretilmektedir. Kimyasal katkı maddesi içermez. Midede hazımsızlık yapmaz. Vücutta ağırlık oluşturmaz.

- Sektördeki diğer marka olan ürün alternatifi olan bir ürün konseptidir. Rakibi yoktur. Mantı Keyfi aynı anda paket servis, fast food tarzı al-götür servis, masaya garsonla servis şeklinde hizmet verebilir.

- Toplam satış hasılatının % 40’ ını paket servis oluşturmaktadır. Kutu tasarımı ve sunum şekliyle Mantı’ yı paketle bu derece başarılı sunabilen başka bir marka yoktur.

- Yatırım tutarı, yatırım hızı ve karlılık rasyoları emsal işletmelere göre çok avantajlıdır.

- Mantı Keyfi Ar - Ge sürecinde oluşturduğu niteliklerle her türlü yöresel ve küresel krizlere karşı dayanaklı ve krizler için alternatiftir.