REMZİYE ANA MUTFAĞIManti Keyfi - En iyi mantiyi anneler yapar, sonra biz...

 

Remziye Ana Mutfağı® Markası ismini Eskişehir' in Sivrihisar' a bağlı Yaverören Köyün' de doğan Remziye ÖZBAYRAKTAR' dan almış.

Kırım Tatar Türkü olan Remziye ÖZBAYRAKTAR kendi mutfağında yaptığı başta çiğbörek ve mantıları hane halkı ve misafirlerini doyurmuş lezzetler sunmuş. Üç kızından en küçüğü olan Mukadder 2005 yılında Mantı Keyfi' nin Kurucu Ortağı olmuş. Mantı Keyfi Türkiye' de franchisingle büyüyen zincir bir marka olmuş.

Mukadder ÖZBAYRAKTAR AKSOY Mantı Keyfi faaliyeti sürecinde Bohça Mantı, Kayseri Mantısı konusunda da doğal lezzetli ve gerçek dana etinden yapılan bir markaya ihtiyaç olduğunu görmüş. İşte bu ihtyaca cevap vermek için; dikkat, sevgi, bilgi gerektiren bir çalışmadan sonra " Remziye Ana Mutfağı " doğmuş.

Remziye Ana Mutfağı' nın lezzet ve zenginlikleri başka evlere ve yerlere de ulaşsın paylaşılsın diye " Remziye ÖZBAYRAKTAR " ın ismi bu faaliyet için seçilir olmuş.

Şu an itibari ile ( Aralık 2015 ) Remziye Ana Mutfağında; Taze Makarna, Taze Erişte, Klasik Erişte, Remziye Ana Tarhanhası, Remziye Ana Bohça-Kayseri El Mantıları üretilip sunulmaktadır.

 

Manti Keyfi - En iyi mantiyi anneler yapar, sonra biz...